تازه ترین مطالب
خانه / اسلایدر / در گفتگو با خبرگزاری تسنیم : راهبرد تحریم در سیاست‌های ترامپ به روش‌های مختلف دنبال می­‌شود
در گفتگو با خبرگزاری تسنیم : راهبرد تحریم در سیاست‌های ترامپ به روش‌های مختلف دنبال می­‌شود

در گفتگو با خبرگزاری تسنیم : راهبرد تحریم در سیاست‌های ترامپ به روش‌های مختلف دنبال می­‌شود

به اعتقاد کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل، آمریکایی­‌ها در مورد تحریم‌های ثانویه نیز بارها سنگ‌اندازی و تحریم‌های جدیدی را اعمال کردند. کلیت راهبرد تحریم از سیاست‌های ترامپ حذف نشده و آن را به روش‌های مختلف دنبال می‌کند.

وی با توجه به تمدید تعلیق تحریم‌های مرتبط با توافق هسته‌ای از سوی رئیس‌جمهور آمریکا و مطرح کردن شرایط چهارگانه برای باقی‌ماندن این کشور در برجام گفت: سیاستی که دولت آمریکا در دوره دونالد ترامپ پیش گرفته، عملاً باعث شده که فقط پوسته‌ای از برجام باقی بماند.

کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر تلاش واشنگتن برای بی‌خاصیت کردن برجام اشاره داشت: دولت ترامپ با توجه به رویکردی که در قبال این توافق دارد، یک بازی پینگ‌پنگ را بین کنگره و کاخ سفید به جریان انداخت. به نظر می‌رسد کنگره هنوز نتوانسته به مواردی که برای بی‌خاصیت کردن کامل برجام است، دست پیدا کند.

وی با اشاره به چرایی تمدید تعلیق این تحریم‌ها از سوی دونالد ترامپ تأکید داشت: ترامپ مجدداً تعلیق تحریم‌ها را تمدید کرد و به کنگره و متحدان اروپایی خود مهلت داد که در مورد بی‌خاصیت کردن برجام تصمیم بگیرند.

عنادی با توجه به بی‌توجهی واشنگتن به گزارش­‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: نکته‌ مهم عبارت است از اینکه دولت آمریکا نگاهی برخلاف سایر اعضای برجام دارد و به گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توجه نکرده است.

وی با تأکید بر ادعاهای بی‌اساس آمریکا در مورد عدم پایبندی ایران به برجام اشاره داشت: آمریکا و نیکی هیلی سفیر این کشور در سازمان ملل متحد همچنان اصرار دارند که ایران به برجام پایبند نیست. این در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون ۹ گزارش را مبنی بر پایبند بودن ایران به تعهدات خود منتشر کرده است.

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به تمدید تعلیق تحریم­‌های ثانویه مطرح کرد: نکته مهم دیگر این است که آمریکایی‌ها تحریم‌های اولیه را همچنان حفظ کرده­‌اند؛ چراکه در برجام گنجانده نشده است. تعلیق تحریم‌های ثانویه در حال حاضر تمدید شده که اتحادیه اروپا، شورای امنیت یا رئیس‌جمهور آمریکا وضع کرده بودند.

وی با توجه به استراتژی کنونی واشنگتن گفت: آمریکایی­‌ها در مورد تحریم‌های ثانویه نیز بارها سنگ‌اندازی و تحریم‌های جدیدی را اعمال کردند. کلیت راهبرد تحریم از سیاست‌های ترامپ حذف نشده و آن را به روش‌های مختلف دنبال می‌کند.

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }