تازه ترین مطالب
خانه / اسلایدر / در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم: غرب به دنبال زنده نگه‌داشتن کانون بحران در منطقه غرب آسیا است
در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم: غرب به دنبال زنده نگه‌داشتن کانون بحران در منطقه غرب آسیا است

در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم: غرب به دنبال زنده نگه‌داشتن کانون بحران در منطقه غرب آسیا است

مراد عنادی

به اعتقاد کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل، فلسفه راه‌اندازی و پرورش گروه­‌های تروریستی عبارت است از اینکه فضای حاکم بر جهان اسلام و به ویژه منطقه غرب آسیا را همواره امنیتی نگاه دارند.

«مراد عنادی»، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص سناریوهای غربی­‌ها برای تداوم دخالت­‌های خود در منطقه غرب آسیا بعد از شکست داعش در این منطقه، با اشاره به اینکه غربی­‌ها به دنبال زنده نگه‌داشتن کانون بحران در غرب آسیا هستند، بیان داشت: برخی از کشورهای منطقه موجب اجرایی شدن استراتژی آمریکایی­‌ها و صهیونیست­‌ها می­‌شوند.

وی با توجه به نقش آمریکایی­‌ها در ایجاد گروه­های تروریستی در منطقه غرب آسیا گفت: هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا در کتاب خاطرات خود به مسئله ایجاد گروه­های تروریستی اشاره کرده و در حال حاضر ابعاد جدیدی از آن منتشر شده است.

کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر چرایی حمایت­‌های واشنگتن از تروریست­‌ها اشاره داشت: فلسفه راه‌اندازی و پرورش گروه­های تروریستی عبارت است از اینکه فضای حاکم بر جهان اسلام و به ویژه منطقه غرب آسیا را همواره امنیتی نگاه دارند.

وی با اشاره به نگرانی غربی­‌ها از اتحاد کشورهای اسلامی در قبال استراتژی آن­ها در منطقه تأکید کرد: سناریوی مذکور در پس پرده طراحی گروه­های تروریستی وجود دارد تا از تبدیل شدن این پهنه جغرافیایی به بلوک قدرت جلوگیری کنند.

عنادی با توجه به بازیگران نقش‌آفرین در ایجاد بحران در غرب آسیا گفت: آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی طراحان اصلی این مسئله هستند و برخی بازیگران منطقه‌ای مانند عربستان سعودی نیز در این امر به آن‌ها کمک می‌کنند.

وی با تأکید بر ناکامی پروژه آمریکایی – صهیونیستی در منطقه اشاره داشت: نکته‌ حائز اهمیت در این موضوع عبارت است از این‌ که کشورهای قدرتمند در منطقه مانند جمهوری اسلامی ایران به شکل واقعی شروع به مبارزه با تروریسم کرده­‌اند.

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به تأثیرات شکست گروه­های تروریستی تأکید کرد: گروه‌های تروریستی در نهایت طی مبارزه با محور مقاومت از جمله عراق، سوریه و حزب‌الله لبنان نتوانستند اهداف غربی­‌ها را پیاده کنند.

وی با توجه به نقش برجسته سردار سلیمانی در هدایت نیروهای مقاومت گفت: شکست داعش در منطقه طی هفته‌های اخیر در حالی بود که سردار سلیمانی بخش عمده‌ای از عملیات مبارزه با گروه­های تروریستی را مدیریت کرد.

عنادی با تأکید بر تلاش غربی­‌ها برای بحران‌آفرینی در غرب آسیا اشاره داشت: زنده نگه‌داشتن کانون بحران در منطقه غرب آسیا به نفع سیاست­‌های غرب است. متأسفانه برخی از کشورهای منطقه اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی را در این زمینه دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به عوامل اجرایی استراتژی آمریکایی­‌ها و صهیونیست­‌ها در منطقه تأکید کرد: برخی از کشورهای منطقه به دلیل وابستگی و نداشتن سیاست مستقل بر اساس استراتژی غربی­ها گام برمی­‌دارند. لذا آن­ها مانع تبدیل شدن جهان اسلام به یک بلوک قدرت می‌شوند. بر این اساس استراتژی واشنگتن و صهیونیست­‌ها از این طریق اجرا می­‌شود.

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }